Typy dwukomorowych podnośników

Dodano: 2017-06-19 Przez: admin


 
Na rynku podnośników można korzystać z różnych typów podnośników. Jednocześnie w ramach poszczególnych typów podnośników występują również odmienne rodzaje podnośników. Dokładnie tak samo jest w przypadku podnośników dwukomorowych. Jakie rodzaje dwukomorowych podnośników występują na rynku?
 
Podnośniki dwukomorowe to zarówno elektromechaniczne a także elektrohydrauliczne podnośniki. Ich działanie jest podobne, ale różni się między innymi w tym jakiego rodzaju sterowniki są wykorzystywane. Jednocześnie elektromechaniczne urządzenia wykorzystują ciecze gdy elektropneumatyczne  podnośniki korzystają z gazów a przede wszystkim ze sprężonego powietrza. W podnośnikach elektromechanicznych bardzo ważna jest synchronizacja działania urządzenia.
 
Synchronizacja w takich podnośnikach jak podnośnik samochodowy dwukolumnowy odbywa się na różne sposoby. Po pierwsze stosowane są tradycyjne metody synchronizowania, które wykorzystują do tego łańcuchy. Jednak takie rozwiązanie wykazuje pewne wady, do których można zaliczyć występowanie na wjeździe na podnośnik ramienia, przez które trzeba przejeżdżać samochodami. Przekładać się to może zarówno na problemy w pewnych sytuacjach z wjazdem samochodu szczególnie po skosie. Jednocześnie może to generować występowanie zanieczyszczeń.
 
Nowe typu podnośniki dwukolumnowe
W przypadku tradycyjnych podnośników dwukolumnowych problemem występowania ramy przy podłogach jest również trudniejszy dostęp dla mechaników, szczególnie w przypadku użytkowania wózków narzędziowych. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem może być postawienie na podnośniki produkowane z wykorzystaniem nowych rozwiązań. Tego rodzaju podnośniki nie mają problemów z występowaniem ram.
 
W nowych modelach podnośników dwukolumnowych synchronizacja oparte jest na korzystaniu z elektryczności. Modele posiadają więcej niż jeden silnik elektryczny. Wykorzystanie dwóch silników elektrycznych po każdej stronie kolumny pozwala na wykorzystanie do synchronizowania przewodów elektrycznych co również pozwala na zapewnienie płaskiej podłogi podnośnika.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Menu